SONY DSCAfgelopen zaterdag 10 oktober waren er weer twee kleuterkerk vieringen in de St. Elisabeth parochie. De eerste viering was in Hank in de O.L.V. Onbevlekt Ontvangen kerk om 16.30 uur en de tweede viering was in Raamsdonksveer in de O.L.V. Hemelvaart kerk, om 18.30 uur. Pastor Kees Waas was de voorganger bij de kleuterkerk vieringen. Hij opende de vieringen met het maken van het kruisteken en een woord van welkom aan de aanwezige kinderen. Waarna we het danklied zongen met de kinderen. Daarna had het de pastor het met de kinderen over het thema van de viering, herfst en vertelde over God. God heeft de aarde gemaakt, het was donker en in het donker bracht God licht, Hij maakte de maan, de sterren, de zon, en de zeeën, planten, bomen, eigenlijk alles wat er op de wereld is. Dus ook de vier jaargetijden en de kinderen mochten ze allemaal opnoemen, de zomer, de lente, de winter, en dus ook de herfst. Wat gebeurt er in de herfst? Ja, dan vallen de blaadjes van de bomen. En daar gaan we deze viering meer over horen. Tijdens het lied “kijk eens aan” werden de vier kaarsjes aangestoken. Gevolgd door het lied van de doos, wat zat er deze keer in de doos? Er zaten gevallen boomblaadjes in. Het verhaal “Bobbi in het bos” werd voorgelezen en ging over Beertje Bobbi. Deze kleine beer ging pret maken tijdens de herfst in het bos. Tussen en met de boomblaadjes spelen, met allemaal verschillende kleuren geel, oranje, bruin en rood. Ook was er weer een knutselmomentje, de kinderen mochten deze keer een mooi herfstlichtje maken, een glazen potje versieren, met natuurlijk boomblaadjes in alle kleuren die Bobbi ook in het bos gezien had. En ze kregen er allemaal een led- theelichtje in, zodat ze allemaal gelijk het licht tussen de blaadjes konden bewonderen. Het kindergebedje ging over, hoe kan het ook anders, bos, bladeren en licht. Gezamenlijk werd het Wees gegroet Maria gebeden. En ook de vier kaarsjes mochten weer uitgeblazen worden. We sloten de viering af met waar we mee begonnen waren, het maken van het kruisteken en voor alle kinderen was er nog een bekertje ranja met een snoepje…

DANKJEWEL, dat jullie er weer waren.

Graag tot 19 december de volgende kleuterkerk!

(kijk opwww.sintelisabethparochie.nl of www.olvhemelvaart.nl voor de foto’s van deze kleuterkerk)

 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC