Zaterdag 8 april waren er weer twee kleuterkerk vieringen in onze parochie. De eerste viering was in Hank in de O.L.V. Onbevlekt Ontvangen kerk en de tweede viering was in Raamsdonksveer in de O.L.V. Hemelvaart kerk. Enkele kinderen hadden een mooi versierde Palmpaasstok meegenomen.

Pastor Kees Waas was de voorganger bij de kleuterkerk vieringen. Pastor Kees opende de vieringen met het maken van het kruisteken en een woord van welkom aan de aanwezige kinderen. Hierna zongen we samen met de kinderen het danklied en sprak pastor Kees Waas met de kinderen over het thema van de viering “Palmpasen”. Tijdens het lied “kijk eens aan” werden de vier kaarsjes aangestoken en het lied van de doos gezongen. Alle kinderen vinden het altijd ontzettend leuk, om erachter te komen of ze kunnen voelen wat we deze keer in de doos verstopt hebben. Hierna vertelde Pastor Kees Waas de kinderen door middel van een klein boekje met duidelijke afbeeldingen de kinderen het verhaal van Palmpasen (of palmzondag). Het knutselmoment was deze keer het gezicht van een paashaasje kleuren waarna dit aan een geel bekertje werd vast gemaakt, en daarin gingen natuurlijk wat paasschuimpjes en paaseitjes…Gerda las nog een kort kindergedichtje voor over haasje langoor en gezamenlijk baden we het Wees gegroet Maria werd gebeden. Tenslotte werden de vier kaarsjes weer uitgeblazen en werd de viering afgesloten met het maken van het kruisteken. Na afloop was er voor alle kinderen nog een bekertje ranja met een broodhaasje…
Enkele kinderen die afgelopen jaar gedoopt waren, kregen na afloop hun doophartje mee naar huis.

DANKJEWEL, dat jullie er waren.

Graag tot 10 juni de volgende kleuterkerk!