Activiteiten voor kinderen klik hier

Tienergroep Joy is het schooljaar goed gestart

Geplaatst op 07-09-2026 door medewerker



Na een fijne zomervakantie en weer een goede start op school was het ook weer tijd dat onze tieners zich verzamelden voor weer een gezellige avond in het parochiecentrum.

Deze avond stond het thema “ Groepsdruk” centraal, iets waar de tieners dagelijks mee te maken hebben.

Ze gingen aan de slag met verschillende stellingen zoals: je vrienden willen iets stelen uit een winkel. Ze moesten bedenken wat en hoe ze hiermee om zouden gaan. Loop je met de groep mee of kies je voor jezelf? Zou er een alternatief zijn en wat maakt het probleem juist zo moeilijk?

Na wat filmpjes gezien te hebben over groepsdruk b.v. pesten en alcohol drinken en een groepsgesprek kregen ze uitleg hoe dat je als christen om zou kunnen gaan met de uitdagingen. Hoe zou Jezus dit oplossen was de vraag. In de Bijbel geeft Jezus antwoord; MT 7, 12 “Alles, wat gij wilt dat de mensen voor u doen, doet dat ook voor hen. Dat is Wet en Profeten. Oftwel in de volksmond; Wat gij niet wil dat u geschied, doe dat ook een ander niet.

De conclusie was: het is ook niet makkelijk om de juiste weg te volgen zelfs al weet je wat de juiste weg is.

Daarna mochten de tieners aan de slag met het maken van een filmpje waarin ze een situatie uitbeelden over groepsdruk en hoe ze deze op een juiste manier, in de voetsporen van Jezus, konden oplossen.

Er kwamen hele mooie resultaten uit en sloten we weer een fijne avond af.

Vind je het ook leuk om eens te kijken wat onze tieners allemaal doen? Wees dan van harte welkom bij de volgende avond op vrijdag 9 oktober 19:00-21:00 parochiecentrum Raamsdonksveer

De groep bestaat uit 14 tieners, en jij bent ook van harte welkom, gewoon zoals je bent!