2015 Gilde DSC_0795We kunnen wederom terugkijken op een mooie Staatsiedag met schitterend weer, een goede ambiance en een uitstekend verloop. Omdat we dit jaar Pastoor John van de Laer zouden installeren als nieuwe gildeheer werd hij eerst in optocht bij de pastorie afgehaald om gezamenlijk met het gilde de kerk binnen te gaan. De mis stond in het teken van wijsheid waarvan we helaas moeten vaststellen dat het met de opkomst van de technologie meer en meer verloren lijkt te gaan. Na het afleggen van de eed van trouw kreeg John de sjerp omgehangen en mocht hij zijn naam bijschrijven in het gildeboek. We deden de hernieuwing van de eed van trouw en vendelhulde in het park en liepen daarna nog een kleine optocht aan de zuid zijde van Raamsdonk. Het voorlezen van de kroniek werd wederom ondersteund met beelden van een powerpointpresentatie gemaakt door Alfred van Velthoven waarmee het achter ons liggende gildejaar nog eens werd doorgenomen. Alfred Boot dankte namens de kring voor de uitnodiging en gaf onder meer aan dat mede door inspanning van hoofdman en kringbestuurslid Peter Verschuren het eindelijk mogelijk is om met de compoundboog deel te nemen op de kringgildendag. We hadden dit jaar de primeur dat de staatsiedag zich geheel afspeelde in ons eigen gildehof en ook de maaltijd was geheel in eigen beheer verzorgt die gezien de tevreden nazit en gezellige sfeer bijzonder goed werd ontvangen. De zon lokte ons echter naar buiten en na de gebruikelijke rituelen van het driemaal rond de boom lopen en het vrijen van de boom door geestelijke en wereldlijke overheid, de hoofdman, de keizer, de oud-koning en de genodigden kon het koning en prinsschieten beginnen. Met dank aan Leo Sneijers die voor een T stuk had gezorgd zodat maar 1 boom nodig was konden de jeugdige schutters en de volwassen schutters hun strijd aanvangen. Gaandeweg liep de spanning op en menig treffer kon worden genoteerd. Uiteindelijk was de eerste vogel die ter aarde stortte die bij de jeugd nadat hij werd getroffen door een pijl van Sander Prevoo die aldus Michiel de Been opvolgde als Prins van ons gilde. Nog in dezelfde schietronde slaagde diezelfde Michiel de Been erin om met een machtig schot de andere vogel het laatste zetje te geven en werd hem na de handwassing het koningszilver omgehangen. Na een vendelhulde in het zonnetje voor de nieuwe koning en prins deed de koude ons ervaren dat de schaduwen allengs aan lengte wonnen en gingen de aanwezigen terug naar het gildehof waar het nog lang gezellig bleef.

2015 Gilde DSC_0796 2015 Gilde DSC_0806 2015 Gilde DSC_0813