Rveer 08-aZaterdag 19 december waren er weer twee kleuterkerk vieringen. Waar de ene kerk al volop in de kerstsfeer was gebracht, was in de andere kerk nog geen kerstgroen of kerststal te bekennen. Daardoor was de sfeer bij de ene kleuterkerk viering toch net iets anders dan bij de andere. Alle kinderen kwamen gelukkig wel met hun feestelijke kerstkleding aan naar de kerk. De dames in mooie glitterkleding en ook de jongens in mooie nieuwe kerstkleding soms zelfs in een smoking. Het jongste kleuterkerk bezoekertje was pas 11 weken.  Pastor Kees Waas was ook deze keer de voorganger bij de kleuterkerk vieringen. De pastor vroeg aan de kinderen aan het begin van de viering waar zag je nu aan dat het kerstfeest was in huis en in de kerk? Inderdaad aan de kerstboom, de lichtjes en de kerststal. Na het zingen van het danklied opende hij met een woord van welkom en een gebed. Daarna werden de kaarsjes aangestoken door vier kinderen, en kwam het lied van de doos. De vraag was natuurlijk: wat zat er deze keer in de doos? Alle kinderen mochten voelen. Het kerstverhaal werd verteld. In Hank waar de kerststal al wel aanwezig was werd het boek HET KINDJE IN DE STAL voorgelezen.  Voor de viering in Raamsdonksveer hadden de dames van de kleuterkerk, een kerststal met bijbehorende beeldjes, een ster, led- theelichtjes, hooi en een klein kerstboompje meegenomen. Pastor Kees vertelde aan de kinderen het kerstverhaal over de tocht van Jozef en Maria naar Bethlehem, terwijl hij ondertussen de beeldjes in de kerststal zette. De os lag al in zijn stalletje, en dat Jozef en Maria met het ezeltje omdat er nergens een slaapplekje meer was ook in het stalletje moesten overnachten. En dat juist die nacht kindje Jezus werd geboren. Over de engel die aan de herders vertelde dat Jezus was geboren zodat ook zij opzoek gingen naar het kindje Jezus en terecht kwamen in het stalletje. En over de drie koningen Caspar, Balthazar en Melchior, die de mooiste felste ster volgde tot ook zij bij het stalletje kwamen. En hun meegebrachte cadeaus, goud, wierook en mirre aan het kindje Jezus konden geven. De kinderen vonden het geweldig en luisterde vol aandacht naar de pastor. Tijdens het knutselmoment mochten de kinderen allemaal een kerstboompje versieren, met sterretjes en andere kerststickertjes. Tot slot was er nog een klein kindergebedje over kerstmis en baden we samen met pastor Kees het Wees gegroet Maria. De werkgroep kleuterkerk St. Elisabethparochie, wenst jullie allemaal een gelukkig Nieuwjaar. En graag tot paaszaterdag 26 maart 2016 bij de volgende kleuterkerk! Hank 04-a Rveer 07-a Rveer 01-a Hank 11-a Rveer 12-a Hank 08-a Hank 06-a